اخبار روز, اخبار روز کشاورزی

کاهش دما در نوار شمالی از چهارشنبه!

همهٔ نوشته‌ها

کاهش دما در نوار شمالی از چهارشنبه!

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های ساحلی

دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان و ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان

بارش‌های پراکنده همراه با رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

 

سازمان هواشناسی از کاهش دوباره دما در نوار شمالی کشور از روز چهارشنبه خبر داد و برای برخی مناطق کشور از جمله سواحل جنوبی هشدار صادر کرد.

سازمان هواشناسی از کاهش دما در نوار شمالی کشور از روز چهارشنبه خبر داد و برای برخی مناطق کشور از جمله سواحل جنوبی هشدار صادر کرد.

 

 

 

فردا دوشنبه در جنوب استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار و رعدوبرق و سه‌شنبه در شمال غرب،

سواحل غربی دریای خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان 

چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار و رعدوبرق انتظار می‌رود. طی امروز،‌چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از مرکز وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

طی 3 روز آینده در نوار شمالی کشور روند تدریجی افزایش دما و چهارشنبه در این نواحی کاهش محسوس دما روی می‌دهد. امروز دریای خزر و طی 2 روز آینده دریای عمان مواج است.

 توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج

زمان شروع: شنبه 1402/06/04

زمان پایان: اواخر وقت دوشنبه 1402/06/06

نوع مخاطره: افزایش سرعت باد جنوب شرقی تا حداکثر 32 نات و افزایش ارتفاع موج بین 1 تا 2 متر در محدوده سواحل استان هرمزگان بویژه در دریای عمان و شرق تنگه هرمز( با تاکید بر ساعات اولیه روز تا بعد از ظهر)

منطقه اثر:

یک‌شنبه 1402/06/05:

غرب دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان.

دوشنبه 1402/06/06: غرب دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان.

اثر مخاطره: اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک ، احتمال اختلال در ترددد شناورهای مسافربری در تنگه هرمز،احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی ، احتمال اختلال در تردد کشتی‌های تجاری در دریای عمان.

توصیه: خودداری از تردد شناورهای سبک بویژه در دریای عمان و شرق تنگه ی هرمز. خودداری از فعالیت‌‌های تفریحی و شنا به‌ویژه در سواحل جاسک، سیریک،هرمز، بندرعباس، قشم ،لارک ،هنگام و جزیره کیش.

تمهیدات لازم جهت تردد شناورهای مسافربری در بنادر مرکزی و شرقی استان و تمهیدات لازم جهت تردد کشتی‌های تجاری به سمت دریای عمان.

دیدگاهتان را بنویسید