معروف ترین کشاورزان

زن کشاورز سال

«کلر مورگان»، یک کشاورز طیور، گوشت گاو و گوسفند اهل پمبروکشایر در نمایشگاه سلطنتی ولز به عنوان «زن کشاورز سال» انتخاب شد.

این جایزه که اکنون در بیست‌و‌چهارمین سال خود قرار دارد به دنبال حمایت از سهم زنان در صنعت کشاورزی و ارتقای جایگاه زنان در کشاورزی است، کلر با مشارکت همسرش، در مزرعه کار می‌کند.

در طول ۲۰ سال گذشته، آنها انبارهای سنگی سنتی خود را به املاک اجاره‌ای کوتاه مدت و در سه سال گذشته به عنوان کلبه‌های تعطیلات تبدیل کرده‌اند. این مزرعه همچنین دارای تنوع انرژی‌های تجدیدپذیر در قالب یک پارک خورشیدی است.

کلر، با فعالیت‌های دولتی و سازمانی که داشت با استفاده از فرصت‌هایی مانند مصاحبه‌های رسانه‌ای و جلسات سیاسی برای لابی کردن قدرتمند و مؤثر برای راهبرد ریشه‌کنی سل گاوی اقدام کرد.

او همچنین یک مدافع فوق العاده در مورد کیفیت آب و سلامت روان در جوامع روستایی بود، کلر یک نقشه‌بردار رسمی روستایی و ارزش‌گذار کشاورزی است و از طریق همین کار با شوهرش استفن آشنا شد.

زمانی که مورگان، به خرید یک مزرعه اقدام کرد آن مزرعه در زمینه کشت زراعی و سیب زمینی فعالیت می‌کرد اما در سال ۲۰۱۱، او تصمیم می‌گیرد تا وارد بخش مرغداری شود و در ابتدا یک سوله مرغداری احداث و در سال ۲۰۱۴، واحد دیگری را به آن اضافه می‌کند، تخم‌مرغ‌های تولیدی این واحدهای مرغداری به سوپرمارکت های بزرگ ارائه می‌شود.

نگاه او و همسرش به انرژی‌های تجدیدپذیر، تجاری بود از این رو آن‌ها در سال ۲۰۱۴، یک اجاره نامه ۳۰ ساله برای یک پارک خورشیدی امضا کردند که در اوایل سال ۲۰۱۵ تکمیل شد. علف‌های این پارک خورشیدی توسط میش‌ها چرا می‌شود. علاوه بر این، آنها روی یک دیگ بیوماس ۳۲۰ کیلوواتی برای گرم کردن و تامین آب گرم برای املاک اجاره‌ای و ۱۵۰ کیلووات پنل خورشیدی روی زمین برای سوله مرغداری سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

کلر زن بسیار فعالی است او دور از مزرعه مانند یک محقق عمل می‌کند، مزرعه خانگی آن‌ها میزبان بازدیدهای متعدد از مدارس ابتدایی است.

کلر مورگان به عنوان یک زن کشاورزنمونه، توانست یک کاسه حکاکی شده با کریستال ولزی و جایزه ۵۰۰ پوندی را در نمایشگاه سلطنتی ولز دریافت کند.

یکی از مقامات، هنگام اهدای جایزه مورگان می‌گوید: «خوشحالیم که می‌توانیم کلر را به عنوان برنده جایزه کشاورز سال ۲۰۲۲ ولز معرفی کنیم. پس از بازدید از مزرعه خانگی فنتون، واضح بود که کلر هر چیزی را که ما از برنده جایزه کشاورز زن سال ولز به دنبال آن بودیم، مجسم می‌کند.

یک کشاورز فعال که علاقه زیادی به صنعت دارد و کسی که تجارت کشاورزی خود را با شکوه پیش می‌برد.

شنیدن داستان کلر در مورد ناملایماتی که تجارت کشاورزی او بر آن غلبه کرده و تغییراتی که خانواده برای ارتقای شرکت در طول سال ها ایجاد کرده است، الهام بخش بود. ما به عنوان داور شکی نداشتیم که کلر کسی است که همیشه مایل است از ابتکار عمل استفاده کند، فرصت‌های جدید را درک کند و مطمئناً از چالش یا کار سخت نمی‌ترسد. کلر نمونه فوق العاده‌ای از زنی است که در رشته‌ی خود پیشتاز است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید