شیر کنترل دبی -فلو دیوایدر

شیر های کنترل دبی در تنوع کاربری زیادی ساخته میشوند اما موضوع بحث ما فلودیوایدر میباشد

فلو دیوایدر در دو نوع دنده ای  و اسپولی ساخته میشوند و پرکاربرد ترین انها نوع اسپولی میباشد.

فلودیوایدرهای اسپولی بر اساس تنظیم اندازه مسیر روغن کار میکنند که عمل توسط اسپول انجام میشود و کنترل اسپول توسط یک پیچ تنظیم انجام میشود.

در تصور بالا کاملا مشخص است که  روغن پر فشار وارد مجموعه میشود و تا زمانی که پیچ کنترل را باز نکنیم مسیر روغن تا پشت پیچ کاملا باز است هرچه پیچ را باز تر کنیم اسپول به سمت مسیر کم فشار حرکت کرده و در نتیجه ورودی روغن کوچک تر و کوچک تر میشود به طوری که اگرپیچ را کاملا باز کنیم به طور کامل جریان قطع میشود.

و به این شکل میتوان فلو دیوایدر اسپولی را تنظیم کرد.

و اما کار برد فلودیوایدر کجاست؟

در سیستم های هیدرولیک با عملگر های متعدد ما نمیتوانیم پمپ را طوری انتخاب کنیم که برای همه عملگر ها مناسب باشد و به همین دلیل پمپ را بر اساس بیشترین توان مورد نیاز انتخاب میکنیم اما برای مصرف کننده هایی که فشار و دبی کمتری نیاز دارند برای کار باید این شرایط را فراهم کنیم.در نتیجه از فلودیوایدر استفاده میکنیم تا شرایط مطلوب را برای عملگر خود فراهم کنیم.

به طور مثال در یک بیل مکانیکی ما حداقل 4 عدد جک،یک هیدروموتور کوچک و دو هیدروموتور بزرگ را در اختیار داریم و این هیدروموتور ها هر کدام فشار و دبی خاص خود را دارند و باید این شرایط را برای انها فراهم کرد که یکی از تجهیزاتی که به کمک ان میتوان بخشه از این عمل را انجام دهد فلودیوایدر میباشد.

همکاران ما در بخش فنی مهندسی و فروش بازرگانی بنانژاد تمام تلاش خود را در جهت انتخاب کارامد ترین تجهیز با مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان میکنند.

گروه بازرگانی بنانژاد